Wyniki
Ogólnopolskiego Konkursu
ALFIK MATEMATYCZNY 2022

Najlepsi wyróżnieni z poszczególnych klas


KLASY CZWARTE

       1. Faiński Wojciech – tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach z dopłatą
       2. Patrzek Ignacy - dyplom uznania za bardzo dobry wynik
       3. Kwaśniewski Jakub - dyplom uznania za bardzo dobry wynik
       4. Baran Wiktor – dyplom uznania za dobry wynik

KLASY PIĄTE

       1. Głowacki Tymoteusz - dyplom uznania za bardzo dobry wynik
       2. Wasiluk Aleksandra - dyplom uznania za bardzo dobry wynik
       3. Bacia Kacper - dyplom uznania za dobry wynik

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

W ogólnopolskim Internetowym Konkursie Piosenki Polskiej „Zaśpiewane zimą”
zorganizowanym przez Centrum Artystyczne The Voice w Grajewie
Lidia Gawlik z 5a i Ewa Wielgos z 6b otrzymały III miejsca.
 
Nasze wokalistki startowały również w dodatkowej kategorii otwartej kolęda/piosenka świąteczna.
Ewa została nagrodzona II miejscem, a Lidia zajęła III miejsce.
Ogłoszenie wyników nastąpiło 29.01.2023 r.

Gratulujemy sukcesów!

HUHUHA dyplom

Ewa Wielgos 1

gawlik1

Lidia Gawlik (3)

 

W grudniu 2022 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Poza zbieraniem rzeczy materialnych, najmłodsi uczniowie zostali poproszeni o przygotowanie kolorowanek, które dodatkowo udekorowały przygotowane paczki. Dzieci które najbardziej zaangażowały się w akcję zostały nagrodzone dyplomem „POMOCNIKA” oraz drobnym upominkiem.

Dziękujemy wam za pomoc! :)

IMG 20230126 WA0001

 

Dnia 22.01.2023 r. zespół wokalny klas 3 w składzie: Hanna Łuszczki, Antonia Marszałek - 3a, Oliwia Stodulska – 3b, Amelia Zwolińska - 3b, Igor Zieliński - 3d, Zofia Drałus-Chmielewska - 3f na zaproszenie Nyskiego Domu Kultury wystąpił w koncercie „Leć Kolędo w świat” w pięknym wypełnionym wiernymi kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej w Nysie wraz z innymi laureatami XXV Festiwalu Kolęd i Pastorałek oraz z Chórem Nyskiego Domu Kultury „Gaudeamus”.

Wyjazd był nagrodą dla zespołu za zdobycie I miejsca w festiwalu. Dzieci zasmakowały najlepszej w mieście pizzy oraz miały okazję pobawić się trochę na śniegu, którego we Wrocławiu ciągle brakuje.

Gratulujemy!

lec koledo w swiat

 

Dnia 18.01.2023 r. nasi uczniowie uczestniczyli w XXV Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Nysie. Klasy młodsze reprezentowała solistka z Ukrainy oraz zespół z klas 3. Wystąpiły też dwie starsze solistki.

Na festiwalu wystąpiło bardzo wielu wykonawców, najwięcej z województwa opolskiego i dolnośląskiego, gdyż jest to wydarzenie znane w rejonie i z dużymi tradycjami (solistów ok. 30, a zespołów ok. 10 w każdej kategorii wiekowej). Wielu tu występujących znanych jest chociażby z programów telewizyjnych.

Każdy z naszych występów zyskał uznanie jury, w którym zasiadali profesjonalni muzycy: Beata Toczek (wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nysie), Roman Hudaszek (artysta, muzyk, kompozytor, dziekan Wydziału Jazzu w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych), Zbigniew Kułagowski (aktor, wokalista, scenarzysta, reżyser, menager kultury, wieloletni dyrektor teatrów w Koszalinie i w Słupsku).

W kategorii zespołów młodszych nasz zespół w składzie: Hanna Łuszczki, Antonia Marszałek - 3a, Oliwia Stodulska, Amelia Zwolińska - 3b, Igor Zieliński - 3d, Zofia Drałus- Chmielewska - 3f zajął 1 miejsce!!! Laura Lytvyn 3b w kategorii solistów otrzymała wyróżnienie.

W kategorii klas 4-8 Ewa Wielgos 7b zajęła 3 miejsce, a Lidia Gawlik 5a została nagrodzona wyróżnieniem za ciekawą interpretację. Za zajęte miejsca przyznano nagrody pieniężne, a zdobywcy I miejsc zostali zaproszeni na koncert w Nysie.

Dzieci bardzo się cieszyły ze swoich sukcesów i z miłego pobytu, który posłużył budowaniu relacji rówieśniczych po pandemii. Nie lada atrakcją były też przejazdy pociągami, zwłaszcza, że niektórzy jechali po raz pierwszy.

Nagranie z występu można obejrzeć klikając w link:
XXV Festiwal Kolęd i Pastorałek

 Start

 

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 20 im. Orła Białego zaprasza uczniów klas II i III
do wzięcia udziału w konkursie literackim pt.
„ Niezwykłe tajemnice SP 20”

Cele konkursu:

• stworzenie uczniom możliwości debiutu w zakresie twórczości literackiej;
• rozwijanie umiejętności literackich, wrażliwości i wyobraźni;
• wzbogacanie języka ojczystego.

Zasady uczestnictwa:

• Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie samodzielnie napisanego opowiadania dotąd nie publikowanego i nie nagradzanego w innych konkursach;
• Autor może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę;
• Ilość stron: dowolna;
• Forma pracy: opowiadanie;
• Pracę należy podpisać (imię, nazwisko, klasa);
• Utwór należy napisać odręcznie;
• Praca powinna posiadać szatę graficzną, która będzie jej dodatkowym walorem, podlegającym ocenie;
• Opowiadanie należy dostarczyć do dnia 8 lutego 2023 r. do świetlicy (sala 102)

Kryteria oceniania:

• twórczy charakter utworu;
• zgodność z tematyką;
• poprawność stylistyczna i językowa;
• poziom literacki pracy;
• samodzielność i oryginalność;
• ogólna estetyka, kaligrafia;
• pomysłowość szaty graficznej;

Laureaci konkursu otrzymają nagrody.


Koordynatorzy konkursu:
Zuzanna Mrzygłód
Alicja Stefanowska

KLASA PIERWSZA

1. Zuzanna Pitek-Rybicka - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku

KLASY DRUGIE

1. Adam Szeloch - dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku
2. Piotr Osieka - dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku

KLASY TRZECIE

1. Leon Markowiak - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
2. Alicja Cymbała - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
3. Antonina Micach - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
4. Maja Kowalska - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
5. 1. Kinga Kałużyńska - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wynikuPiotr Tadaszczak - dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku

KLASY CZWARTE

1. Antoni Kofman - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
2. Krzysztof Szwajka - dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku
3. Borys Rajca - dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku

KLASY SZÓSTE

1. Adam Szczepkowicz - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku

KLASY ÓSME

1. Kinga Kałużyńska - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku

 

KLASA PIERWSZA

1. Natalia Włodarz - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku

KLASY DRUGIE

1. Piotr Osieka - tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach
2. Adam Szeloch - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
3. Maja Podgórska - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
4. Jakub Sobótka - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
5. Ewa Witkowicz - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
6. Teodor Lis - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
7. Jakub Konieczny - dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku
8. Kazimierz Huk - dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku
9. Marcelina Czuchajewska - dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku

KLASY TRZECIE

1. Mikołaj Babczyński - nagroda rzeczowa 500 zł
2. Szymon Berdowski - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
3. Antonina Micach - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
4. Michał Przytuła - dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku

 

Strona 1 z 52