Uczniowie wzięli udział w ostatniej, przedwakacyjnej akcji na zdrową kanapkę, składającą się z co najmniej 5 składników. Podczas wakacji czekają na nas różne pokusy, między innymi przetworzone, niezdrowe posiłki. Propozycje smacznych i zdrowych kanapek znajdziecie w naszej prezentacji, kliknijcie w poniższe zdjęcie, żeby ją zobaczyć.

Zasada 5 skladnikow

Uczniowie sami przygotowali różne przekąski, wyszliśmy w czasie świetlicy na podwórko szkolne, wykorzystując zieloną część z drzewami rzucającymi trochę cienia. Wspaniała pogoda, wypoczynek i zdrowe przekąski.

1F klasa

 

Pamiętając o tym jak ważne jest zdrowe odżywianie uczniowie klasy 2c oraz 2d stworzyli mini klasowe ogródki, w których zasiali koperek oraz owies. Z wielkim zaangażowanie obserwowali wzrost roślin oczekując na moment, w którym będą mogli zjeść swoje zdrowe plony. Ogródek cieszył się wielkim zainteresowanie, dlatego też już mamy plany na kolejny, tym razem z rzeżuchą i szczypiorkiem.

klasow ogrodek

Uczniowie klasy 2c oraz 2d w ramach propagowania zdrowego odżywiania sami przygotowali podczas zajęć lekcyjnych kolorowe i zdrowe śniadania oraz przekąski. Poza wspaniale przygotowanymi posiłkami, było mnóstwo satysfakcji z samodzielnie wykonanej pracy, a także radości podczas wspólnego konsumowania. Oby zdrowe śniadanie i przekąska już coraz częściej gościły w śniadaniówkach drugoklasistów.

1i2

W dniu 10.11.2021 odwiedziły nas osoby z Fundacji Różowe Okulary, którym bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia, przeprowadzone w ramach kampanii „Możesz być po naszej stronie.” Uczestniczący w zajęciach uczniowie z klasy 3C i 3D mogli posłuchać i porozmawiać o różnych rodzajach i przyczynach niepełnosprawności, o tym jak osoby niepełnosprawne radzą sobie w życiu codziennym. Mogli sprawdzić jak poruszają się osoby niewidome przy wykorzystaniu białej laski, doświadczyć przykładowego użycia alfabetu Braille'a. Oraz jak pomimo trudności realizują swoje pasje i dążą do spełnienia swych marzeń. Ponadto w naszej szkole przez kilka dni możemy obejrzeć wyjątkową wystawę fotografii pod hasłem: „Kim będę, gdy dorosnę” przygotowaną przez Fundację Różowe Okulary. Na plakatach przedstawione zostały sylwetki dzieci z niepełnosprawnościami i ich największe pasje czy marzenia.

start2

 

 

 

W dniach 18.10 do 22.10 nasz szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie
Tydzień Uczniowskiej Supermocy.
Podczas tego tygodnia uczniowie utwierdzali się w swoich super mocach. Zwracali uwagę na swoje mocne strony, talenty, pozytywnie się motywowali do realizacji celów.

Tegoroczna akcja w naszej szkole miała, tytuł „Moja droga na szczyt”.

start

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się
do programu edukacyjnego „Filtrujemy dla Bałtyku”,
który zwraca uwagę dzieci na to, jakie konsekwencje ma nadmiar plastikowych odpadów dla Bałtyku. Czas, aby zadbać o nasze morze!
BRITA
 
W roku szkolnym 2020/2021 nasz szkoła brała udział w II edycji ogólnopolskiego projektu „Eko-Szkoła”.
Projekt miał na celu propagowanie zachowań i działań proekologicznych.
 
 
Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli udało nam się zdobyć tytuł „Eko-Szkoły 2021”.
Koordynatorkami projektu były panie Agnieszka Kamińska i Anna Wilkosz.

Eko Szkola

 

 

 

 

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach przyrodniczych „Las w słoiku”.
Była to dla nich niepowtarzalna okazja stworzenia mini ekosystemu
oraz zapoznania z warunkami życia i sposobami pielęgnacji roślin.
start (Copy)
Strona 1 z 2