#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Dzień Bezpiecznego Internetu ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. W tym roku obchodzimy go 7 lutego. Z tej okazji Szkolni Detektywi z klasy 2b, 2c oraz 2d postanowili przypomnieć o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci. Kamera statyw i dyktafon wykorzystane do nagrania filmu zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Kliknijcie w poniższe zdjęcie i obejrzyjcie film.

Bezpieczny internet

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Przez cały styczeń na zajęciach krawieckich dziewczyny pracowały nad utworzeniem kosmetyczki. Samodzielnie dobrały oraz wykroiły materiał, odpowiednio połączyły tkaniny, a następnie obserwowały kolejny etap, jakim było obszycie poszczególnych elementów. Zuzia z 4c uczyła się również obsługi maszyny, zaczęła od doskonalenia umiejętności nawlekania nici. Następnym etapem i umiejętnością, którą nabyły uczestniczki zajęć, było samodzielne zamontowanie zapięcia magnetycznego. Efekty pracy zobaczycie niebawem. Wykorzystane materiały, akcesoria krawieckie oraz maszyna zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Kliknijcie w poniższe zdjęcie i obejrzyjcie krótką relację filmową z zajęć.

Zajecia krawieckie

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Podczas zajęć świetlicowych klasa 1e skorzystała z długopisów 3d zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. O zaletach korzystania z długopisów 3D można mówić wiele: praca z nimi uwalnia kreatywność, ćwiczy myślenie trójwymiarowe czy rozwija wyobraźnię. Możliwości wykorzystania są nieograniczone. Efekty prac można zobaczyć poniżej.

Kreatywnie w swietlicy

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Drugoklasiści podczas balu karnawałowego mieli okazję zapozować przed green screenem do zdjęć, które dzięki profesjonalnej edycji zmieniły się w niezapomniane i atrakcyjne pamiątki z udanej zabawy. Kamera, statyw, green screen oraz program do edycji zdjęć zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Zobaczcie fragment fotorelacji zaprezentowany poniżej

Karnawal

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Szkolni Detektywi z klas 2b, 2c oraz 2d postanowili przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii. Tym razem nagrywanie filmu odbyło się bardzo profesjonalnie… uczniowie mieli okazję stanąć na green screenie przed profesjonalną kamerą zamontowaną na statywie. Cały sprzęt wykorzystany do nagrania, obróbki i montażu filmu został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Kliknijcie w poniższe zdjęcie i zobaczcie efekty naszej pracy

Bezpieczne ferie

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Drugoklasiści ponownie podjęli działania z wykorzystaniem długopisów 3d zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Tym razem podczas zajęć świetlicowych powstały drobne upominki z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka. Trening naprawdę czyni mistrza! Prace drugoklasistów z każdym projektem są coraz piękniejsze.

LP

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Na grudniowych lekcjach języka obcego uczniowie klas siódmych i ósmych wykonywali kartki i formułowali świąteczne oraz noworoczne życzenia w języku niemieckim. W swobodnej i twórczej atmosferze łączyli ze sobą różne materiały: papier czerpany, filc, taśmę dwustronną, twardą gąbkę, pomponiki i elementy stworzone przy użyciu długopisu 3D, zakupionego z programu Laboratoria Przyszłości. Okazało się, że to idealne zestawy do tworzenia kreatywnych i pomysłowych kartek.
Przy tworzeniu prac młodzież ćwiczyła cierpliwość, dokładność, organizację i właściwe planowanie kolejnych zadań. Cześć naszych dzieł została wysłana do czterech szkół (w Białej Podlaskiej, Radomiu, Długowoli i Dębicy) w ramach mini projektu przesyłania sobie nawzajem życzeń świątecznych po niemiecku.  Za artystyczne wsparcie serdecznie dziękuję Pani Elżbiecie Ziółkowskiej.

Edyta Ćwiklik

Kliknijcie w poniższe zdjęcie i zobaczcie filmową relację z tworzenia kartek.

laboratoria przyszłosci j. niem.Wszelkie zdjęcia zamieszczane na stronie są własnością Szkoły Podstawowej nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu. Ich kopiowanie i wykorzystywanie bez zgody dyrekcji SP 20 oraz rodziców dzieci znajdujących się na zdjęciach i filmach jest zabronione.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Podczas zajęć na świetlicy szkolnej uczniowie omawiali temat pomocy ptakom w czasie zimy. Postanowili również zabawić się w konstruktorów i zbudowali karmniki z klocków Lego zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Była to wspaniała inspiracja do stworzenia w przyszłości prawdziwych karmników dla ptaków.

karmniki

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Podczas dodatkowych zajęć z matematyki drugoklasiści samodzielnie wykonali układanki Tangram za pomocą długopisów 3d zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Przy tworzeniu było dużo dobrej zabawy. Niedługo pierwsze próby układania obrazków.

laboratoria

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Uczniowie klasy drugiej rozpoczęli przygodę z długopisami 3d zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W związku z tym, że Boże Narodzenie już coraz bliżej powstały kolorowe i różnorodne ozdoby świąteczne, którymi uczniowie udekorują swoje choinki. Pierwsze próby zakończone sukcesem, niedługo nowe wyzwania.

blue