#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Na zajęciach krawieckich w maju uczennice z pomocą Pani Kasi uszyły torby wykorzystując maszynę zakupioną w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Każda z dziewcząt wybrała materiał, wykonała wykrój i dopasowała wszystkie elementy.

Efekty pracy możecie zobaczyć poniżej.

VID 20230518 WA0001 Moment

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Uczniowie klasy 2c oraz 2d podczas pobytu na świetlicy szkolnej wykorzystali długopisy 3d zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości do przygotowania upominków z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Zrobiło się kwieciście i kolorowo, sami zobaczcie na poniższych zdjęciach (-:

1i2

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Drukarki 3d zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości dały nam możliwość dodrukowania brakujących elementów gier. Dzięki temu otrzymały nowe życie i nadal mogą służyć uczniom przebywającym w szkolnej świetlicy.

foto

 

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W naszej szkole został zorganizowany przez świetlicę szkolną, pierwszy pokaz mody ekologicznej. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć kreację z materiałów nadających się do recyklingu takich jak papier czy plastik. Wszystkie kreacje były bardzo oryginalne za co gratulujemy uczestnikom! Mamy nadzieję, że odbędzie się kolejna edycja za rok!
Podczas konkursu został wykorzystany głośnik i aparat fotograficzny, które zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

1   2   3

 

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości, czyli aparatom, lampom, statywom doskonalimy się w tworzeniu animacji poklatkowych. Tym razem uczniowie klasy 2c i 2d przygotowali animację dotyczącą Dnia Ziemi. Kliknijcie w poniższe zdjęcie i zobaczcie efekty.

Dzien Ziemi

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Uczniowie klasy 2c i 2d w ramach realizacji projektu „Zielona ulica i okolica przy szkole” oraz zajęć poza klasą wybrali się na obserwację roślinności, która rośnie w okolicy naszej szkoły. Poza wzbogaceniem wiedzy, uczniowie sfotografowali obserwowaną roślinność. Nasze fotografie z budzącą się do życia po zimie przyrodą, zostały wykonane za pomocą aparatu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Fotorelację z obserwacji można zobaczyć na filmiku klikając w poniższe zdjęcie.

Zielona ulica

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Uczniowie klas 4-6 na informatyce mogli swoje zdolności w zakresie projektowania zrealizować za pomocą prac z długopisami 3d, które zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wykorzystując dowolność tematyki prac wykonali przedmioty użyteczne, dekoracyjne i służące do zabawy.

Informatyka

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W ramach innowacji „Mistrz Matematyki” uczniowie klasy 6c na zajęciach rozwijających uzdolnienia matematyczne zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi Liczby Pi oraz aplikacją webową sketch.metademolab.com Następnie przy użyciu długopisów 3D zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości tworzyli Liczbę Pi.
Wykazali się ogromnym zaangażowaniem, ćwiczyli przy tym cierpliwość i umiejętność estetycznego wykonywania swoich prac.

Na koniec ożywiliśmy nasze dzieła.

Liczba Pi obchodząc swoje święto – zatańczyła :)

Zapraszam do obejrzenia efektów pracy uczniów klikając w poniższe zdjęcie.

Katarzyna Bednarek

LICZBA PIWszelkie zdjęcia zamieszczane na stronie są własnością Szkoły Podstawowej nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu. Ich kopiowanie i wykorzystywanie bez zgody dyrekcji SP 20 oraz rodziców dzieci znajdujących się na zdjęciach i filmach jest zabronione. 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Miesiąc marzec był bardzo pracowity. Projektem, który zajął sporo czasu był piórnik. Uczennice samodzielnie wykroiły materiał, dopasowały zamek, uczyły się jak odpowiednio zamocować suwak na taśmę. Całość została obszyta maszyną zakupioną w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Efekty naszej pracy możecie zobaczyć poniżej. W kwietniu zaczęliśmy pracę nad małymi pluszakami, które dziewczynki w całości wykonają ręcznie.

 IMG 20230405 WA0001

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Drugoklasiści podczas pobytu na świetlicy szkolnej rozpoczęli przygotowania do Wielkanocy. W ruch poszły długopisy 3d zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości i powstały pierwsze ozdoby. Kliknijcie w poniższe zdjęcie i obejrzyjcie relację filmową z tworzenia.

przygotowania do wielkanocy

 Wszelkie zdjęcia zamieszczane na stronie są własnością Szkoły Podstawowej nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu. Ich kopiowanie i wykorzystywanie bez zgody dyrekcji SP 20 oraz rodziców dzieci znajdujących się na zdjęciach i filmach jest zabronione.

 

 

Strona 1 z 3