#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

Wielogodzinna praca się opłaciła. Plecaki wyglądają świetnie. Do uszycia zostały wykorzystane narzędzia oraz maszyny zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Brawo dziewczyny!

cudne plecaki

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

Kwiecień i maj to pracowite miesiące. Plecaki będą piękne. Niebawem będziecie mogli zobaczyć efekty wielogodzinnej pracy.

Zajecia krawieckie w kwietniu i maju

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Uczniowie klas 3b, 3c, 3d oraz 3e realizując zadanie numer 7 w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Klasa w Terenie” zabawili się w przyrodników i zorganizowali warsztaty przyrodnicze. Podczas zajęć siali owies, rzeżuchę i aksamitki. Zabawa była świetna, sami zobaczcie klikając w poniższe zdjęcie. Film powstał dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wykorzystano kamerę, aparat oraz oprogramowanie do montażu filmów.

zabawa w przyrodnikow

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W lutym dziewczyny pracowały nad uszyciem etui na telefon. W marcu czeka nas sporo pracy- tym razem będą to worko- plecaki.

Czeka nas wyzwanie!

zajęcia krawieckie luty marzec

 

 

 #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W naszej szkole, dzieci mają możliwość korzystania z długopisów 3D, które zostały zakupione
ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.
Dzięki technologii 3D w prosty sposób uczniowie mogą tworzyć niezwykle przestrzenne
konstrukcje.

Oto kilka podstawowych powodów, dla których warto ich używać.

• Używanie długopisu 3D wymusza odpowiedni chwyt pisarski, ćwiczy sprawność manualną.
• Praca z długopisem 3D wyzwala dobre emocje, które wspomagają proces uczenia.
• Efekt pracy jest natychmiastowy i doświadczasz poczucia sprawstwa.
• Uczy cierpliwości.
• Kształci precyzję i dokładność.
• Rozwija kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i artystyczną.
• Praca z długopisem 3D uczy planowania i organizacji działań.
• Zajęcia z użyciem technologii 3D motywują do realizacji własnych pomysłów, rozwijają
zainteresowania.

Dobrze jest łączyć przyjemne z pożytecznym!

długopisy3D

 

 

 

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

W styczniu na zajęciach krawieckich, prowadzonych w ramach Projektu #LaboratoriaPrzyszłości, dziewczyny pracowały nad wykonaniem etui na telefon. Samodzielnie wybrały tkaniny, stworzyły wykrój i z pomocą prowadzącej pracowały przy maszynach. W swoich projektach wykorzystały dwa rodzaje tkanin i zapięcia magnetyczne.

Efekty pracy zobaczycie niebawem.

zajecia krawieckie styczen

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Ostatnie godziny w szkolnej pracowni krawieckiej, stworzonej w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości, były poświęcone tworzeniu kosmetyczki w dużym rozmiarze. Dziewczyny samodzielnie dopasowały i wykroiły materiały a także zasiadły do maszyn.
W związku z tym, że uczennice wykazują się dużym zaangażowaniem szkoła zakupiła również dwie dodatkowe maszyny, jedną z nich możecie już zobaczyć na filmie, klikając w poniższe zdjęcie. Bardzo się z tego powodu cieszymy. Pracy było sporo, prucia również, ale myślę,
że satysfakcja z wykonanych kosmetyczek jest ogromna.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, składamy najserdeczniejsze życzenia! Wszystkiego co najlepsze, zdrowia, spokoju ducha, ciepła, pomyślności oraz wielu sukcesów z podejmowanych wyzwań.

krawiec 11 12

Wszelkie zdjęcia zamieszczane na stronie są własnością Szkoły Podstawowej nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu. Ich kopiowanie i wykorzystywanie bez zgody dyrekcji SP 20 oraz rodziców dzieci znajdujących się na zdjęciach i filmach jest zabronione.

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Uczniowie klasy 3c już po raz kolejny w ramach projektu „Zielona ulica i okolica przy szkole” wybrali się na spacer w celu obserwacji roślinności. Czy zielona okolica przy szkole i tym razem okazała się zielona??? Zobaczcie sami klikając w poniższe zdjęcie. Do udokumentowania wyjścia wykorzystano aparat zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Listopad 2023 r.  foto 

 

 

 

#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

Podczas zajęć krawieckich, uczennice nie tylko poznają podstawowe zagadnienia związane
z krawiectwem, uczą się korzystać z maszyny do szycia i tworzą swoje pierwsze projekty
w pracowni stworzonej w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości. Zajęcia przebiegają
w przyjaznej, luźnej atmosferze. Nauka i zabawa w jednym. Spójrzcie tylko, jak doskonale sobie radzą dziewczyny. Brawa im się należą. Aby zobaczyć film, kliknij w poniższe zdjęcie.

zajecia krawieckie listopad

Wszelkie zdjęcia zamieszczane na stronie są własnością Szkoły Podstawowej nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu. Ich kopiowanie i wykorzystywanie bez zgody dyrekcji SP 20 oraz rodziców dzieci znajdujących się na zdjęciach i filmach jest zabronione.

 

Strona 1 z 5