Świetlica Szkoły Podstawowej nr 20 im. Orła Białego zaprasza uczniów klas II i III
do wzięcia udziału w konkursie literackim pt.
„ Niezwykłe tajemnice SP 20”

Cele konkursu:

• stworzenie uczniom możliwości debiutu w zakresie twórczości literackiej;
• rozwijanie umiejętności literackich, wrażliwości i wyobraźni;
• wzbogacanie języka ojczystego.

Zasady uczestnictwa:

• Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie samodzielnie napisanego opowiadania dotąd nie publikowanego i nie nagradzanego w innych konkursach;
• Autor może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę;
• Ilość stron: dowolna;
• Forma pracy: opowiadanie;
• Pracę należy podpisać (imię, nazwisko, klasa);
• Utwór należy napisać odręcznie;
• Praca powinna posiadać szatę graficzną, która będzie jej dodatkowym walorem, podlegającym ocenie;
• Opowiadanie należy dostarczyć do dnia 8 lutego 2023 r. do świetlicy (sala 102)

Kryteria oceniania:

• twórczy charakter utworu;
• zgodność z tematyką;
• poprawność stylistyczna i językowa;
• poziom literacki pracy;
• samodzielność i oryginalność;
• ogólna estetyka, kaligrafia;
• pomysłowość szaty graficznej;

Laureaci konkursu otrzymają nagrody.

Koordynatorzy konkursu:
Zuzanna Mrzygłód
Alicja Stefanowska

W grudniu w kilku grupach świetlicowych został przeprowadzony quiz świąteczny. Dzieci z klas drugich odpowiadały na pytania testowe (zamknięte i otwarte), a trzecioklasiści oprócz pytań związanych ze świętami rozwiązywali krzyżówkę, odczytywali hasło po obliczeniu działań matematycznych i uporządkowaniu przypisanych do wyników liter, układali życzenia bożonarodzeniowe, itp.

Wyniki przedstawiają się następująco:

KLASY II

Monika Majer 3f
Mateusz Paczkowski 3f

Gratulujemy !

Dnia 19.10.2022 r. w SP 90 odbył się XXV Międzyświetlicowy konkurs wiedzy ekologicznej „Przygoda z Ekoludkiem”. Naszą świetlicę reprezentowała drużyna, wyłoniona podczas ekologicznego konkursu świetlicowego dla klas trzecich: Antonina Micach i Szymon Berdowski. Uczniowie na początku rozwiązywali test, a następnie wykonywali doświadczenia, zadania, których wyniki zapisywali w karcie odpowiedzi. Jury po zliczeniu punktów ogłosiło zwycięzców. Nasza drużyna zdobyła II miejsce.

Gratulujemy!!

Przygoda z Ekoludkiem

5 października 2022 roku odbył się Świetlicowy Konkurs Ekologiczny.
Chętni uczniowie z klas trzecich uczęszczający do świetlicy szkolnej rozwiązywali test dotyczący ochrony środowiska, złożony z pytań zamkniętych i otwartych.
Test najlepiej napisali
Antonina Micach z 3c oraz Szymon Berdowski z 3f zajmując „ex aequo” 1 miejsce.
Kolejni zwycięscy to Janek Mucha z 3f – 2 miejsce i Michał Przytuła z 3e – 3 miejsce.
Dwóch przedstawicieli będzie reprezentować naszą szkołę na XXV Międzyświetlicowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej „Przygoda z Ekoludkiem”, który odbędzie się w SP 90.

Дорогі батьки,
З метою ефективної організації 2022/2023 навчального року прошу подати заяву про зарахування дитини до денної опікунчої кімнати школи.

Набір до денної опікунчої кімнати на наступний навчальний рік відбувається за такими принципами:

• ЗАЯВУ ДЛЯ ЗАПИСАННЯ ДИТИНИ можна отримати в канцелярії школи, на стійці школи

• Розбірливо заповнену заяву можна подати до секретаріату школи або надіслати електронною поштою на адресу завідуючого денною кімнатою: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Кінцевий термін подання декларації про зарахування дитини до денної опікунчої кімнати – 30 червня 2022 року.

Будь-які додаткові запити надсилайте через електронний журнал на адресу завідуючого денною кімнатою

або по телефону, в робочі години (понеділок 15.00 - 17.30, вівторок 10.00 - 11.30 та 15.00 - 16.30, середа 08.00 - 11.30).

Агнешка Очалік
Керівник клубної кімнати

Szanowni Rodzice,

z myślą o sprawnej organizacji roku szkolnego 2022/2023 zwracam się z prośbą o składanie deklaracji zapisu dziecka do świetlicy szkolnej.

Rekrutacja do świetlicy na przyszły rok szkolny odbywa się na następujących zasadach:

• KARTĘ ZAPISU DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ można pobrać w sekretariacie szkolnym, na portierni lub w formie elektronicznej – formularz deklaracji do pobrania TUTAJ

• Czytelnie wypełnioną deklarację można złożyć w szkole do sekretariatu lub przesłać drogą elektroniczną na adres kierownika świetlicy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin składania deklaracji zapisu dziecka do świetlicy szkolnej upływa z dniem 30 czerwca 2022 roku.

Wszelkie dodatkowe zapytania proszę kierować drogą dziennika elektronicznego na adres kierownika świetlicy
lub drogą telefoniczną, w godzinach dyżurów (poniedziałek 15.00 – 17.30, wtorek 10.00 – 11.30 i 15.00 – 16.30, środa 08.00 – 11.30).

Agnieszka Ochalik
Kierownik świetlicy