Uczeń naszej szkoły Piotr Bugaj zajął I miejsce w kategorii klas VI
w VIII Międzyszkolnym Multimedialnym Konkursie Ekologicznym
na prezentację w programie Power Point pt.: „Moje zdrowie zależy ode mnie!”
GRATULUJEMY!!!

Klaudia Szuwart zajęła II miejsce
w XVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim
„ Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów”.
Gratulujemy!!!

Dnia 08.06.2017r. uczennice Ewa Wielgos z klasy I B i Hanna Kuśmierska z klasy III B
wzięły udział w Finale II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej dla szkół podstawowych
i gimnazjów zorganizowanego przez wrocławską szkołę
Tikkun Olam w Ośrodku Działań Artystycznych „FIRLEJ”.
Zakwalifikowały się do finału na podstawie nagranych filmów z występami.
W każdej kategorii wiekowej przyznano nagrodę główną i dwa wyróżnienia.
Hanna Kuśmierska otrzymała dyplom - wyróżnienie w konkursie.

DZIEŃ SUKCESU 2017
odbędzie się 20 czerwca 2017r.
o godz. 8.50 (klasy 1-3) , 11.35 (klasy 4-6).
Uczniów obowiązuje strój galowy.

dzien sukcesu 2017

I miejsce - Sebastian Kubicki - klasa 3b
II miejsce - Natalia Jasińska - klasa 3e
III miejsce Maciej Rosłan - klasa 3b
Serdecznie gratuluję.

organizator konkursu - Emilia Chmielewska

Klasy czwarte

1. Emilia Wnuk 4C – mistrz
2. Jeremi Osiadacz 4A – wicemistrz
3. Józef Mokrzycki 4C – III miejsce

Klasy piąte
1. Maksymilian Węgrzyn 5A – mistrz
2. Franciszek Zadworny 5A – wicemistrz
3. Martyna Mausolf 5A – III miejsce

Klasy szóste
1. Konrad Dworniczak 6A – mistrz
2. Magdalena Aleksandrowicz 6A – wicemistrz
3. Sonia Trzynadlowska 6A – III miejsce
Michał Butkiewicz 6A – III miejsce

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA UDZIAŁ
W KONKURSIE!!!

Przemysław Tomasik
Mariusz Zimoński

W bieżącym roku szkolnym 11.06.2017 wzięliśmy udział po raz trzeci w otwartych Mistrzostwach Wrocławia w Szybkim Liczeniu.

Tym razem najlepsza z naszych drużyn zajęła IV miejsce a nasz mistrz indywidualny Łukasz Ochalik odpadł w ćwierćfinale rozgrywek – do zmieszczenia się w gronie 4 półfinalistów zabrakło mu ok. pół minuty. Przypominam, że w dwóch poprzednich edycjach, tj. w r. szk. 2014/2015 i w 2015/2016 zdobyliśmy tytuł indywidualnego wicemistrza (Dominika Ochalik) oraz rok później indywidualnego mistrza Wrocławia (Konrad Leszczyński) a także najlepsza z naszych drużyn zajęła III miejsce w tych rozgrywkach. Liczymy na udaną powtórkę w kolejnym roku szkolnym.

Przemysław Tomasik

9 czerwca 2017r. w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego odbyła się

gala laureatów VII Wojewódzkich Konkursów „Wędrówki szlakiem wartości” 2017.
Wśród nagrodzonych były uczennice klasy 6b z SP20 we Wrocławiu,
które otrzymały nagrody za swoje sukcesy w Wojewódzkim Konkursie Literackim.

MAŁGORZATA HEREZO - laureatka III miejsca w kategorii: poezja
WERONIKA HRUSZCZAK - laureatka III miejsca w kategorii: proza

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Dolnośląskiego,
Prezydent Wrocławia, Dolnośląski Kurator Oświaty, Arcybiskup Metropolita Wrocławski
i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.
Organizatorem konkursu była Fundacja „PAX ET BONUM”.

Naszym uczennicom gratulujemy osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów!

Konkurs wojewodzki   Konkurs wojewodzki2

WYNIKI
szkolnych konkursów „Mistrzowie języka polskiego”:

MISTRZ ORTOGRAFII – Sonia Trzynadlowska 6a
WICEMISTRZ ORTOGRAFII – Donata Dziura 6a

MISTRZ INTERPUNKCJI – Beata Smolińska 6a
WICEMISTRZ INTERPUNKCJI – ex aequo Jan Dobrosz 5a,
Sonia Trzynadlowska 6a

MISTRZ ZŁOTEGO PIÓRA – Sonia Trzynadlowska 6a
WICEMISTRZ ZŁOTEGO PIÓRA – ex aequo Konrad Dworniczak 6a,
Weronika Hruszczak 6b

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom klas 4-6 dziękujemy za udział w konkursie!

Nauczyciele języka polskiego

Dnia 06.06.2017r. w naszej szkole odbył się
IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI ESPERANCKIEJ.

Do tej pory wydarzenie to miało miejsce w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży
przy ul. Kołłątaja, a w tym roku po raz pierwszy u nas.

Gościliśmy dzieci i młodzież z Litwy oraz z Nowego Sącza wraz z opiekunami. Występowali również uczniowie ze szkół wrocławskich,
w tym wykonawcy z naszej szkoły. Poziom uczestników był wysoki.

Ustalone zostały następujące kategorie wiekowe:
soliści do 12 lat, 13- 17 lat, powyżej 17 lat oraz zespoły.

W kategorii solistów młodszych III miejsce zajęła Dominika Gasik z klasy VI B,
a wyróżnienie otrzymała Hanna Kuśmierska z klasy III B.
Wyróżnienie dla najmłodszego zespołu otrzymały: Ewa Wielgos, Aleksandra Chałupka i Pola Burman z klasy I B.

III miejsce zdobył duet Oliwia i Natalia Przybyło z klasy IV B, a II miejsce zajęły Martyna Pietrzyk z II E i Jaśmina Osiadacz z klasy II G.


GRATULUJEMY WSZYSTKIM WYKONAWCOM!

Strona 61 z 66