Rada Rodziców zaprasza przedstawicieli Trójek Klasowych

na pierwsze zebranie w roku szkolnym 2023/2024 w dniu 14 września 2023 o godzinie 17:15.

W porozumieniu z Radą Rodziców
podajemy linki ofert dobrowolnego ubezpieczenia „NNW SZKOLNE” na rok szkolny 2023/2024.

 

ALLIANZ z czterema wariantami do wyboru:

https://nnwdlaszkoly.pl/oferta/qOengE

 

WIENER z możliwością dopasowania ochrony przez każdego uczestnika :

https://sprzedaz.wiener.pl/ubezpieczone-dziecko/step1

mpk zmiany general

Od 3 września duże zmiany w komunikacji w całym mieście
Powstaną dwie nowe linie tramwajowe, a osiem zmieni trasy. W przypadku autobusów nastąpi siedem zmian i przybędą linia. To pierwsza tak duża modyfikacja od 20 lat. Wynika ona z zakończenia dwóch inwestycji: tramwaju przez Popowice oraz trasy autobusowo-tramwajowej (TAT) na Nowy Dwór. Dodatkowo rozpocznie się kilkutygodniowy remont torowiska na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich-Piłsudskiego, co będzie miało wpływ na 5 kolejnych linii.

We wrześniu Wrocław:
- oddaje nowe torowisko na Nowy Dwór
- wprowadza nową siatkę połączeń
- rozpoczyna prace związane z wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu Piłsudskiego-Świdnicka
- kończy remont na Legnickiej i Kazimierza Wielkiego
- kontynuuje prace na przebudowywanych Pomorskiej i pl. Staszica.

SPRAWDŹ PRZEBIEG LINI TRAMWAJOWYCH NA INTERAKTYWNEJ MAPIE

Nowe linie tramwajowe mają numery 13 i 22. Linie, których trasy bądź numery ulegają zmianie na stałe lub z powodu remontów tymczasowo:
● 2 (tymczasowo)
● 4
● 5
● 6 (tymczasowo)
● 7 (tymczasowo)
● 11
● 33 (stanie się 12)
● 14 (zastąpi 74)
● 16
● 17 (tymczasowo)
● 18
● 20 (tymczasowo)
● 31 (będzie numerem 21)
● 23 (dotrze na nową pętlę na Nowym Dworze)
Będą 23 linie w płynnej numeracji od 1 do 23. Choć z powodu trwających remontów kursować też będą linie 72.

Sprawdź wszystkie szczegóły planowanych zmian

Jak jechać autobusem?
Nowe inwestycje, nowe torowiska i drogi, zmieniają podejście do kursowania autobusów. Zmiany dotyczą głównie rejonu Nowego Dworu, Kuźnik i Muchoboru Wielkiego oraz częściowo Stabłowic i Oporowa.

Tutaj sprawdzisz, jakie będą zmiany w komunikacji autobusowej

Inaczej będziemy się poruszać siedmioma liniami. Przybędzie nowa linia autobusowa nr 152. Autobus nr 109 zostanie zastąpiony linią 142.
Zmiany tras dotyczą linii:
● 107
● 119
● 122
● 128
● 142
● 148
● 149
Remonty spowodują więcej zmian

Od 3 września część tramwajów będą jeździć innymi trasami niż docelowe. To zmiany zaznaczone jako tymczasowe. Wpływ mają na to remonty ul. Pomorskiej i pl. Staszica, skrzyżowania na wysokości przystanku Arkady (Capitol), torowiska w ul. Powstańców Śląskich.
Aktualne rozkłady zawsze są na stronie rozkłady jazdy na wroclaw.pl.

Którędy pojadą nowe linie?

Nowością są linie numer 13 oraz 22. „Trzynastka” połączy nową pętlę Wrocław Nowy Dwór (P+R) ze Stadionem Olimpijskim. Z TAT-u przez ul. Śrubową dojedziemy do Legnickiej, a dalej przez pl. Jana Pawła II, plac Dominikański, Grunwaldzki do Stadionu Olimpijskiego.
Linia 22 kursować będzie w relacji Tarnogaj–Pilczyce. Przejeżdżać będzie przez Hubską, Dworzec Główny, pl. Jana Pawła II, obok Magnolii.

Wszystko o zmianach, odpowiedzi na częste pytania, szczegóły dotyczące każdej modyfikowanej linii, mapy z trasami przejazdów znajdziesz w specjalnym serwisie na portalu wroclaw.pl.

 

Informujemy, że zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będą wydawane w dniu 6 lipca 2023 r. (czwartek) w godzinach 8:30 - 15:00 w SEKRETARIACIE Szkoły. Zaświadczenia będą wydawane uczniom/Rodzicom za okazaniem dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Uczniowie wzięli udział w ostatniej, przedwakacyjnej akcji na zdrową kanapkę, składającą się z co najmniej 5 składników. Podczas wakacji czekają na nas różne pokusy, między innymi przetworzone, niezdrowe posiłki. Propozycje smacznych i zdrowych kanapek znajdziecie w naszej prezentacji, kliknijcie w poniższe zdjęcie, żeby ją zobaczyć.

Zasada 5 skladnikow

Dnia 20.06.2023 r. nasze świetlicowe zespoły wokalne wyjechały do Kłodzka na Międzynarodowy Festiwal Piosenki Esperanckiej. Brała w nim również udział zaproszona młodzież z Litwy. Oba nasze zespoły otrzymały puchary za prezentacje piosenek w języku esperanto oraz w języku polskim.

Klasy 1-2 reprezentowały: Róża Drobik, kl. 1a, Natalia Wilczyńska, kl. 1b, Kalina Szulc, kl. 1f, Łucja Punda kl. 2f.

W skład zespołu klas 3-4 weszły: Antonia Marszałek,kl. 3a, Kaja Kościuszkiewicz, kl. 3a, Hanna Łuszczki, kl. 3b, Amelia Zwolińska, kl. 3b, Aneta Grabowicz, kl. 3c, Igor Zieliński, kl. 3d, Zofia Drałus- Chmielewska, kl. 3f, Daria Grabowicz, kl. 4e.

W grupie solistów najmłodszych do 10 lat
1 miejsce zajęła Łucja Punda, kl. 2f,
2 miejsce Róża Drobik, kl. 1a,
3 miejsce Hanna Łuszczki, kl. 3a.
Wyróżniony został Igor Zieliński, kl. 3d.

Uroczystość uświetnił piękny koncert orkiestry ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kłodzku.

Dzieci miały okazję zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną w Kłodzku oraz Muzeum Ziemi Kłodzkiej z pomocą przewodnika, gdzie obejrzały wiele inspirujących eksponatów.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Chociaż wakacje dopiero przed nami uczniowie klasy 2c oraz 2d już postanowili przenieść się w ciepłe miejsca na świecie. Do tej podróży wykorzystali aparata fotograficzny i green screena zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zdjęcia naszych wakacyjnych podróżników można obejrzeć klikając w poniższe zdjęcie.

Wakacyjna sesja zdjeciowa

Wszelkie zdjęcia zamieszczane na stronie są własnością Szkoły Podstawowej nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu. Ich kopiowanie i wykorzystywanie bez zgody dyrekcji SP 20 oraz rodziców dzieci znajdujących się na zdjęciach i filmach jest zabronione.

 

Strona 1 z 59