INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW SP 20, KLAS 1-7, CHCĄCYCH PRZENIEŚĆ DZIECKO DO SP 60 (ZSP NR 26), DO SP 50 LUB DO SP 21 (ZSP NR 5)

Szanowni Rodzice,

na osiedlu Lipa Piotrowska powstaje kolejna placówka oświatowa, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 26 przy ul. Cynamonowej. W skład zespołu wchodzi Szkoła Podstawowa nr 60 oraz Przedszkole nr 100. Będzie to kolejna nasza nowoczesna placówka, przeznaczona dla 1000 uczniów i 200 przedszkolaków, która rozpocznie swoją działalność 1 września 2024 r. W związku z tym chcielibyśmy podzielić się z Państwem ważnymi informacjami dotyczącymi nowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 26 oraz możliwością przeniesienia swoich dzieci (mieszkających w nowym obwodzie Szkoły Podstawowej nr 60) z obecnych szkół.

Jeżeli planują Państwo zapisanie swoich dzieci do klasy I Szkoły Podstawowej nr 60
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 26 przy ul. Cynamonowej, prosimy o wzięcie udziału w rekrutacji, która zostanie uruchomiona 14 lutego 2024 r. poprzez stronę: rekrutacje.edu.wroclaw.pl. Rekrutacja będzie prowadzona w pełni elektronicznie
i dotyczyć będzie uczniów klas I z nowego obwodu szkolnego. Rekrutację prowadzić będzie Komisja Rekrutacyjna powołana w Szkole Podstawowej nr 50.

Natomiast rodzice uczniów obecnych klas I-VII (rok szkolny 2023/2024), zamieszkujących w nowym obwodzie Szkoły Podstawowej nr 60 (ZSP nr 26) przy ul. Cynamonowej, mogą w terminie od 1 lutego do 8 marca złożyć wniosek o przeniesienie swojego dziecka do ZSP nr 26 przy ul. Cynamonowej w swoich obecnych szkołach obwodowych (SP nr 21, SP nr 20, SP nr 50). Uczniowie spoza tych szkół również składają deklarację do jednej z trzech wymienionych placówek, zgodnie z obwodem szkolnym swojego miejsca zamieszkania. Wnioski są dostępne w SP nr 50, SP nr 20 oraz SP nr 21 (ZSP nr 5). Wypełnione wnioski będą przyjmowane przez sekretariaty wyżej wymienionych trzech szkół do 8 marca 2024 roku. Dokumenty przesłane drogą elektroniczną nie będą brane pod uwagę.

Elektroniczna rekrutacja do Przedszkola nr 100 zostanie uruchomiona 20 marca br. w systemie rekrutacyjnym, dostępnym na stronie: rekrutacje.edu.wroclaw.pl.

Na wszelkie Państwa pytania związane z rekrutacją i przeniesieniem uczniów do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 26 odpowiemy podczas spotkania, które odbędą się 22.02.2024 r. o godzinie 17.30 w Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Kamieńskiego 24. Serdecznie zapraszamy!

 

Wydział Przedszkoli i Szkół Podstawowych
Dyrektor SP nr 20

 

WNIOSEK O PRZENIESIENIE DZIECKA od 1.09.2024 r. do ZSP nr 26 przy ul. CYNAMONOWEJ

Czytany 623 razy