XV Międzyszkolny Konkurs Kolęd

Dnia 25 stycznia wzięliśmy udział w XV Międzyszkolnym Konkursie Kolęd w Centrum Kulturalno-Sportowym w Witoszycach koło Leszna. Z naszej szkoły wystąpiły trzy solistki Ewa Wielgos z klasy 3b oraz Oliwia i Natalia Przybyło z klasy 6b. Był to konkurs wyłącznie dla solistów. W kategorii klas I- III EWA WIELGOS z klasy 3b, zajęła I miejsce.
Gratulujemy!

Organizatorem konkursy był Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Kresowiak”. Współorganizatorem był OSI POLAND FOODWORKS Chróścina. Patronat nad konkursem objęła Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz. W konkursie wystąpiły 72 osoby z 27 szkół z różnych miejscowości na południu Polski takich jak Leszno, Wrocław, Jelenia Góra, Ścinawa, Góra i mniejszych oraz z Ukrainy. Gościnnie wystąpił zespół Lilia z Sądowej Wiszni na Ukrainie, który był przyjęty, tak jak w latach poprzednich, przez miejscowe rodziny. Podczas występów wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek – pyszne pierogi, pizzę, soki oraz kawy i ciasto.