Stypendium Prezydenta Wrocławia

Z przyjemnością i dumą informujemy, że uczennica klasy III d HANNA RUTKOWSKA otrzymała Stypendium Prezydenta Wrocławia dla młodych utalentowanych wrocławian w zakresie twórczości artystycznej. Uroczyste rozdanie stypendiów miało miejsce dnia 10 października 2024 r. w Sali Wielkiej wrocławskiego ratusza. Dyplomy osobiście wręczał stypendystom Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Stypendia przyznawane są osobom uzdolnionym artystycznie, uczącym się do 30. roku życia, które zajmują się twórczością artystyczną, wyróżniają talentem i swoimi osiągnięciami promują Gminę Wrocław. Hania osiągała sukcesy przede wszystkim w konkursach wokalnych ( m. in. I miejsca- Międzynarodowy Konkurs Pieśni i Piosenki Esperanckiej w Dusznikach Zdroju, ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej „Animka” we Wrocławskim Klubie Anima), ale również wspaniale gra na fortepianie, co udowodniła zajmując dwukrotnie I miejsce w Szkolnym Konkursie „Mam Talent” oraz II miejsce w międzynarodowym konkursie „Ako- Skrzy- For” w Kłodzku.

Gratulujemy Hani stypendium otrzymanego już w tak młodym wieku!

Link do artykułu:

stypendium