Legitymacje szkolne

1

Jak w Dzienniku VULCAN przygotować

i zaakceptować zdjęcie do legitymacji?

Warunki jakie musi spełniać fotografia

Aby prawidłowo wygenerować pliki do eLegitymacji zdjęcie musi spełniać następujące warunki:

• zdjęcie kolorowe, o wymiarach 35 × 45 mm,
  • wykonane na jednolitym jasnym tle, z równomiernym oświetleniem, mające dobrą ostrość oraz odwzorowujące naturalny kolor skóry,
  • obejmować wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80% fotografii,
  • pokazywać wyraźnie oczy, z widocznymi brwiami,
  • osoba na zdjęciu powinna być bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, powinna patrzeć na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami.
  • Zdjęcie powinno być w formacie .jpg lub .jpeg, o rozmiarze maksymalnie 1MB i w wymiarach 496 pikseli (wysokość) x 354 pikseli (szerokość) lub proporcjonalnie więcej.

2

Dodawanie zdjęć na koncie Ucznia/Rodzica

1. Aby rodzic/uczeń mógł dodać zdjęcie poprzez witrynę internetową powinien zalogować się na stronę dziennika Dziennik VULCAN swojej szkoły. Po zalogowaniu należy wybrać w menu bocznym zakładkę: „Dane ucznia”.
  2. Następnie należy kliknąć na przycisk „Aktualizuj zdjęcie” i wskazać lokalizację pliku z prawidłowo przygotowaną fotografią.

3

Wybranie niewłaściwego formatu pliku lub zbyt dużego rozmiaru pliku wyświetli komunikat

4

Dodanie poprawnego formatu zdjęcia informuje komunikatem Zdjęcie zostało wysłane do akceptacji.

5

Sekretarz szkoły akceptuje zdjęcie w kartotece ucznia.

6

Zasady wydawania duplikatów legitymacji