(Nie)zwykła matematyka

W miesiącu październiku nasza szkoła realizowała kolejne zadania w ramach ogólnopolskiego projektu „(Nie)zwykła matematyka”. Były to następujące działania:

     • Moduł I: Co w trawie piszczy? – Kleksografia
Klasa 5b wzięła udział w zajęciach dotyczących symetrii jesiennych liści, skrzydeł motyla, serwetek i wycinanek ludowych. Uczniowie dowiedzieli się z prezentacji multimedialnej, co to jest symetria. Podaliśmy różne przykłady figur symetrycznych w naszym życiu codziennym. Uczniowie sprawdzali, czy jesienne liście są symetryczne. Przygotowywali szablony liści, a potem składali w taki sposób, aby jeden z liści powstał z lewej części szablonu z jego symetrycznym odbiciem, a drugi z prawej części z jego symetrycznym odbiciem. Uczniowie przyklejali swoje prace na kartkach. Na końcu przygotowali prezentacje swoich prac na tablicy w klasie. Uczniowie przygotowywali również serwetki z kolorowego papieru.
Efekty pracy uczniów TUTAJ

Anna Pussty

     • Moduł II: Galeria sztuki – Cyrklem malowane

Uczniowie klasy 6c na zajęciach z matematyki dowiedzieli się, jak piękny może być okrąg, jakie kryje w sobie możliwości do tworzenia pięknych wzorów. Przypomnieli sobie pojęcie symetrii, poznali, czym jest mandala, skąd się wywodzi i czego jest symbolem. W efekcie stali się młodymi specjalistami od rysowania mandali tworząc je od zera, wykazując się przy tym kreatywnością, umiejętnością skupienia i cierpliwością.
Efekty pracy uczniów TUTAJ

Katarzyna Bednarek

 

Czytany 196 razy
Więcej w tej kategorii: « Szkoła pamięta Pasowanie »