27 Festiwal Piosenki Refleksyjnej i Religijnej

W dniu 9.04.2022 r. (sobota) Ewa Wielgos z 6b i Lidia z 4a wzięły udział w 27 Festiwalu Piosenki Refleksyjnej i Religijnej w Centrum Kultury w Sycowie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Syców. Uczennice zakwalifikowały się na podstawie nadesłanych nagrań video dwóch piosenek zgodnych z tematem festiwalu, które potem wykonywały na scenie. Był to jeden z pierwszych festiwali zorganizowanych po trudnym okresie pandemii i nareszcie okazja do występów na żywo, za którymi dzieci tęskniły. W festiwalu wzięli udział dzieci, młodzież i dorośli z kilku województw – dolnośląskie, opolskie, wielkopolskie. Uczestników zgłaszały domy kultury, prywatne studia piosenki, szkoły muzyczne, szkoły i parafie. Poziom uczestników był niezwykle wysoki (patrz post na fb).
Lidia Gawlik zajęła III miejsce w kategorii klas 1-4,
a Ewa Wielgos III miejsce w kategorii klas 5-8.

Wielkie gratulacje!

Link do listy laureatów: