Festiwal Wielu Kultur "Ludowy koloryt"

     Dnia 10.05.2024 r. reprezentacja solistów młodszych z naszej szkoły wzięła udział w II Międzyszkolnym Festiwalu Wielu Kultur „LUDOWY KOLORYT”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu.

     Pięknie zaprezentowały się nasze najmłodsze skarby z klas pierwszych: Tola Lencka 1a, Nela Stecka 1b, Emilia Kwapisiewicz 1b, Alicja Komorowska 1c, Sara Bednarz 1e, Zofia Gebel 1f. Zaśpiewały znane polskie piosenki ludowe, takie jak: „Płynie Wisła, płynie”, „W moim ogródeczku”, „Kukułeczka”, „Lipka”, „Wyleciał ptaszek z Łobzowa”, „Szła dzieweczka do laseczka”. Równie wspaniale zaprezentowały się dziewczynki z klas drugich: Róża Drobik 2a, Helena Lewicka 2a i Hanna Rutkowska 2d.

     Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomem i upominkiem. Dodatkowo Hanna Rutkowska 2d zajęła 1 miejsce w konkursie za wykonanie piosenki „Hej, na krakowskim rynku”, a Helena Lewicka 2a otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Ludowy koloryt

Czytany 242 razy