STYPENDIUM PREZYDENTA WROCŁAWIA

      Dnia 20 października 2023 r. w Sali Wielkiej wrocławskiego ratusza po raz 27 przyznano stypendia w zakresie twórczości i edukacji artystycznej dla młodych utalentowanych wrocławian. Dyplomy osobiście wręczał Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który powiedział: „Jestem ogromnie dumny, mogąc rokrocznie wspierać tylu zdolnych ludzi, którzy w tak młodym wieku tworzą, działają i sięgają po sukcesy. Patrząc na zaangażowanie dzisiejszej młodzieży wiem, że kiedyś to miasto będą kreować i rozwijać wybitne jednostki”.

      Z przyjemnością informujemy, że uczennice Lidia Gawlik z klasy 6a i Ewa Wielgos z klasy 8b po raz drugi otrzymały Stypendium Prezydenta Wrocławia. Uczennice zasłużyły na uznanie poprzez przedstawiony we wniosku dorobek artystyczny z ostatnich dwóch lat, a przede wszystkim wysokie lokaty w konkursach wokalnych.

      W tym roku szkolnym padł rekord – aż 169 stypendiów w czterech dziedzinach sztuki. Do tej pory komisja stypendialna nagrodziła wielu utalentowanych, odnoszących sukcesy młodych ludzi, w tym m.in. Piotra Alexewicza z Wrocławia, wówczas studenta I roku wrocławskiej Akademii Muzycznej, który zdobył 1 miejsce w Konkursie Pianistycznym Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina i tym samym został zakwalifikowany do udziału w XVIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie w 2021 r.
stypendium
Wszelkie zdjęcia zamieszczane na stronie są własnością Szkoły Podstawowej nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu. Ich kopiowanie i wykorzystywanie bez zgody dyrekcji SP 20 oraz rodziców dzieci znajdujących się na zdjęciach i filmach jest zabronione.

Czytany 64 razy