Mistrzostwa Wrocławia w koszykówce 3x3

W dniach 18 i 19 kwietnia 2023 roku odbywały się Mistrzostwa Wrocławia w koszykówce 3x3, które odbywały się w WKK Center przy ul. Czajczej we Wrocławiu. Nasza szkoła startowała w 3 kategoriach. W kategorii dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży i Igrzyskach Dzieci oraz w kategorii chłopców w Igrzyskach Dzieci. Nasze zespoły bardzo dobrze się zaprezentowały w fazie grupowej. Wszystkie zespoły wyszły do gier pucharowych w igrzyskach dzieci dziewczęta i chłopcy zakończyli zmagania na ćwierćfinale po bardzo wyrównanej grze. Natomiast zespół dziewcząt w kategorii Igrzysk Młodzieży awansował po bardzo zaciętej walce z SP82 do półfinału. W półfinale nasz zespół wygrał z SP 24 i awansował do finału gdzie zmierzył się ze szkołą PRIMUS. O zwycięstwie zadecydował złoty kosz, którego trafiła Wiktoria Oledibe.

I tym samym nasza szkoła zdobyła historyczny złoty medal w koszykówce 3x3.

Igrzyska Młodzieży dziewcząt – 1 miejsce na 20 drużyn. Skład: Wiktoria Oledibe, Julia Miga, Oliwia Sawicz-Zabłocka i Nikola Sawicz-Zabłocka.
Igrzyska Dzieci dziewcząt – 7 miejsce na 20 drużyn. Skład: Małgorzata Rosołowicz, Tola Dubniewicz, Julia Bąk i Aleksandra Zachariasz.
Igrzyska Dzieci chłopców – 8 miejsce na 31 drużyn. Skład: Chojnacki Wojtek, Malinowski Jakub, Siejko Mikołaj, Węgrzanowski Michał.

koszykowka

 

 

Czytany 245 razy