Międzynarodowy Festiwal Pieśni i Piosenki Esperanckiej

Dnia 17.06.2019 r. w Dworku Chopina w Dusznikach Zdrój odbył się Międzynarodowy Festiwal Pieśni i Piosenki Esperanckiej pod patronatem Burmistrza Dusznik Zdroju Piotra Lewandowskiego z udziałem dzieci i młodzieży z Polski i Litwy. Uczestnicy wykonywali po dwa utwory w języku esperanto, w tym jeden o treści religijnej. Wydarzeniu patronowali: Klub i Fundacja Inicjatyw Młodzieży w Kłodzku, Międzynarodowa Katolicka Gazeta Dio Benu, Gazeta Prowincjonalna Ziemi Kłodzkiej Brama, Tygodnik Powiatowy Euroregio Glacensis, TESCO Fundacja oraz Telewizja Sudecka, która była obecna podczas całego konkursu.

Przedstawiamy sukcesy naszych uczniów:
I miejsce
Weronika Hruszczak z klasy 8b
II miejsce
Ewa Wielgos z klasy 3b
Wyróżnienie
Zespół wokalny z klas 1-2 w składzie: Lidia Gawlik 1a, Iga Winiarska 1b, Wiktoria Preiss 1b, Nela Lubczyńska 1b, Zofia Jędryszek 1c, Martyna Mickiewicz 1c, Milena Downar 1d, Ewa Kubińska 1d, Zuzanna Sikorska 1d, Agata Kędzia 1e, Lena Grzesiak 2b, Malina Lewicka 2b, Natalia Pawlus 2e, Zuzanna Sowińska 2e.

Serdecznie gratulujemy!

Czytany 369 razy