Międzynarodowy Konkurs "Muzyczna Arena" w Wilnie

W dniach 22.11.2018r. - 26.11.2018 r. uczennice z naszej szkoły EWA WIELGOS i WERONIKA HRUSZCZAK w towarzyszenie rodziców uczestniczyły w wyjeździe na Litwę. Odwiedziliśmy grób matki Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie pochowane jest również serce Wodza oraz Ostrą Bramę. Udaliśmy się do Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie, gdzie zaprezentowaliśmy się w koncercie piosenek w języku esperanto, a także pieśni patriotycznych. W miejscowości Visaginas pod granicą z Łotwą zaśpiewaliśmy w miejscowym Domu Kultury. Spotkaliśmy się też z przedstawicielami Związku Polaków na Litwie, wśród których byli obecni członkowie zespołu ludowego Tumielanka, śpiewającego polskie pieśni ludowe. Tam również zaprezentowaliśmy przygotowany przez nas repertuar.

Link do nagrania zespołu Tumielanka: https://www.youtube.com/watch?v=3qxVciixqhc

EWA WIELGOS jako laureatka I miejsca na występie w Kłodzku wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie "Muzyczna Arena" w Wilnie. W konkursie brali udział uczestnicy zakwalifikowani na podstawie nagrań, albo tak, jak w naszym przypadku, po przejściu dwóch etapów konkursowych. Ewa zdobyła wyróżnienie w konkursie. W konkursie brali udział uczestnicy z Litwy, Polski i Rosji. Gratulujemy!

Pierwszy międzyszkolny etap odbył się w SP20 im. Orła Białego dla dzieci z różnych szkół w czerwcu 2018 r. W swoich kategoriach dzieci zdobyły następujące sukcesy:

      Kategoria do 8 lat

      I miejsc - Ewa Wielgos IIb

      II miejsca - Maria Bławat Ia, Katarzyna Ligucka Ic

      Kategoria do 12 lat

      II miejsce - Aleksandra Chamryk IIIf

      III miejsce - Jaśmina Osiadacz IIIg

      Kategoria do 17 lat

      II miejsca - Dominika Gasik VIIb, Weronika Hruszczak VIIb

      Kategoria zespoły

      I miejsce - Oliwia i Natalia Przybyło Vb

      Wyróżnienie - Martyna Pietrzyk IIIe i Jagoda Pietraszko IIIe

            (klasy zostały podane zgodnie z rokiem szkolnym 2017/2018).

Kolejny międzynarodowy już etap konkursu dla laureatów I, II, III miejsc z udziałem gości z Litwy odbył się w Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku pod patronatem Burmistrza Miasta Kłodzka. Relacja z konkursu jest na stronie Telewizji Sudeckiej.

Link do relacji: http://www.tvsudecka.pl/wiadomosci/65609,miedzynarodowy-konkurs-piesni-i-piosenki-esperanto?p=4112,miedzynarodowy-konkurs-piesni-i-piosenki-esperanto?p=4112

      I miejsca

      EWA WIELGOS 3b,

      DOMINIKA GASIK 7b

      II miejsce

      KATARZYNA LIGUCKA 2c

      III miejsca

      MARIA BŁAWAT 2a,

      JAŚMINA OSIADACZ 4a,

      OLIWIA I NATALIA PRZYBYŁO 6b

      (klasy zostały podane zgodnie z obecnym rokiem szkolnym 2018/2019).

 Wszystkim zaangażowanym dzieciom, rodzicom i laureatom serdecznie gratulujemy!

Ewa Litwa

Czytany 505 razy