Marzec 2023 r. - Wspominamy projekt "Szkoła Pamięta"

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W listopadzie, w miesiącu, w którym, bardziej niż w innych, wykazujemy zaangażowanie patriotyczne, odbywały się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze. Kibicowaliśmy wtedy wszyscy polskiej reprezentacji. Dzieci również bardzo przeżywały wydarzenia piłkarskie. Dopingowaliśmy NASZYM całym sercem, śpiewając w klasie 1a piosenkę „Walczymy do końca”, która traktuje o tym, że Polacy zawsze walczyli o wszystko, w walce nie ustając, że jesteśmy narodem dumnym przywiązanym do naszych symboli i wartości oraz że od zawsze jesteśmy po prostu bardzo dobrymi zagorzałymi kibicami, którzy wspierają swój zespół, nawet, „kiedy przyjdą chwile słabości, moment zwątpienia, porażki ból”.
Dziś zostały tylko wspomnienia, ale też duma z reprezentacji piłkarskiej naszego narodu, bo udało im się całkiem dużo wywalczyć , a walczyli do końca w myśl naszej dopingującej piosenki. W końcu przegraliśmy tylko z mistrzami świata - Argentyną i z wicemistrzami świata- Francją, jak się na końcu okazało.
Oto, jak klasa 1a wspierała muzycznie naszą reprezentację. Dzieci własnoręcznie wykonały biało- czerwone flagi (patrz: zdjęcia) i uwieczniliśmy w obiektywie kamery te niepewne chwile i przejęte troską twarze dzieci, zasiadających w tym czasie często przed telewizorami, aby duchowo połączyć się z polskim piłkarzami. Przeżyjmy to jeszcze raz!!!

Film został nagrany za pomocą sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Kliknijcie w poniższe zdjęcie, żeby obejrzyjcie film.

Marzec

Wszelkie zdjęcia zamieszczane na stronie są własnością Szkoły Podstawowej nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu. Ich kopiowanie i wykorzystywanie bez zgody dyrekcji SP 20 oraz rodziców dzieci znajdujących się na zdjęciach i filmach jest zabronione.