GWIEZDNE SZLAKI

Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 20 przy ulicy Kamieńskiego serdecznie zaprasza
dzieci z klas III szkół podstawowych do udziału w międzyszkolnym konkursie
 GWIEZDNE SZLAKI
Konkurs podzielony jest na trzy części (całość odbywa się w jednym dniu):
I część pisemna - rozwiązywanie rebusów, krzyżówek
II część ustna - dzieci odpowiadają na pytania związane z wiedzą kosmiczną i zdobywają punkty
III część plastyczno – techniczna - każda drużyna przygotowuje pracę związaną z tematem konkursu z materiałów dostępnych, wcześniej przygotowanych przez organizatorów.
Każda część konkursu zostanie oceniona, wyłonieni zostaną zwycięzcy. Pierwsze trzy miejsca zostają uhonorowane dyplomami i nagrodami.
Celem konkursu jest
  • upowszechnienie wiedzy o kosmosie,
  • propagowanie polskich osiągnięć w dziedzinie kosmologii,
  • wspólna zabawa połączona z pozytywną rywalizacją.
REGULAMIN KONKURSU
1. W konkursie biorą udział dzieci z klas III szkoły podstawowe j (niekoniecznie uczęszczające do    świetlicy szkolnej).
2. Jest to konkurs drużynowy (drużyna składa się z trzech osób), szkołę reprezentuje 1 drużyna.
3. Konkurs przebiega w trzech etapach:
    » sprawność logiczna (rebusy, krzyżówki, kalambury),
    » sprawność umysłowa (quizy, odpowiedzi na pytania z dziedziny kosmologii, zagadki),
    » praca plastyczno – techniczna, w której ocenie podlegać będzie pomysłowość oraz sposób wykonania pracy.
4. Zadania konkursowe oceniać będzie jury powołane przez organizatorów.
5. Zwycięży drużyna, która zdobędzie największą ilość punktów. W przypadku zdobycia takiej samej ilości punktów przez dwie lub więcej drużyn o zwycięstwie decyduje dogrywka w formie dodatkowych pytań.
6. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przekazanie do 14.04.2017r. informacji zawierającej nazwiska dzieci i opiekuna przygotowującego uczniów do konkursu, numer telefonu kontaktowego oraz adres e-mail. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na adres e-mail podany w zgłoszeniu zostanie wysłane potwierdzenie udziału w konkursie oraz zgoda do wypełnienia przez opiekunów prawnych na wykorzystanie wizerunku i przetwarzanie danych osobowych uczestnika, którą należy przekazać organizatorom w dniu konkursu.
7. Ilość drużyn ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
8. Konkurs odbędzie się dnia 10.05.2017r. w godzinach 9:00 – 11:00.

ZAKRES TEMATYCZNY
  • Słońce i Układ Słoneczny
  • Galaktyki
  • Gwiazdy i gwiazdozbiory