Zajęcia w ramach kampanii "Możesz być po naszej stronie"

W dniu 10.11.2021 odwiedziły nas osoby z Fundacji Różowe Okulary, którym bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia, przeprowadzone w ramach kampanii „Możesz być po naszej stronie.” Uczestniczący w zajęciach uczniowie z klasy 3C i 3D mogli posłuchać i porozmawiać o różnych rodzajach i przyczynach niepełnosprawności, o tym jak osoby niepełnosprawne radzą sobie w życiu codziennym. Mogli sprawdzić jak poruszają się osoby niewidome przy wykorzystaniu białej laski, doświadczyć przykładowego użycia alfabetu Braille'a. Oraz jak pomimo trudności realizują swoje pasje i dążą do spełnienia swych marzeń. Ponadto w naszej szkole przez kilka dni możemy obejrzeć wyjątkową wystawę fotografii pod hasłem: „Kim będę, gdy dorosnę” przygotowaną przez Fundację Różowe Okulary. Na plakatach przedstawione zostały sylwetki dzieci z niepełnosprawnościami i ich największe pasje czy marzenia.

start2

 

 

 

Czytany 231 razy