Świetlicowe pogadanki o zdrowiu

W marcu w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia, dbania o kondycję fizyczną i prawidłową postawę ciała. Dzieci miały okazję ułożyć „Zdrowy jadłospis”, oglądały filmy edukacyjne i słuchały piosenek o zdrowiu, żywieniu i higienie. ABC zdrowego odżywiania „Co jeść, a czego unikać”, „Moja ulubiona dyscyplina sportu”, czytanie wiersza S. Karaszewskiego pt. ”Dla każdego coś zdrowego” i wskazywanie w nim produktów zdrowych i niezdrowych, tworzenie stworków warzywno-owocowych z rolek papieru i pudełek, zawody w skakaniu na skakance, te i wiele innych ciekawych działań towarzyszyło dzieciom podczas spędzania czasu w świetlicy szkolnej.

tydzien zdrowia

 

Czytany 77 razy
Więcej w tej kategorii: « Zielony parapet szkolny Kanapki mocy »