Dnia 10.05.2024 r. reprezentacja solistów młodszych z naszej szkoły wzięła udział w II Międzyszkolnym Festiwalu Wielu Kultur „LUDOWY KOLORYT”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu.

     Pięknie zaprezentowały się nasze najmłodsze skarby z klas pierwszych: Tola Lencka 1a, Nela Stecka 1b, Emilia Kwapisiewicz 1b, Alicja Komorowska 1c, Sara Bednarz 1e, Zofia Gebel 1f. Zaśpiewały znane polskie piosenki ludowe, takie jak: „Płynie Wisła, płynie”, „W moim ogródeczku”, „Kukułeczka”, „Lipka”, „Wyleciał ptaszek z Łobzowa”, „Szła dzieweczka do laseczka”. Równie wspaniale zaprezentowały się dziewczynki z klas drugich: Róża Drobik 2a, Helena Lewicka 2a i Hanna Rutkowska 2d.

     Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomem i upominkiem. Dodatkowo Hanna Rutkowska 2d zajęła 1 miejsce w konkursie za wykonanie piosenki „Hej, na krakowskim rynku”, a Helena Lewicka 2a otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Ludowy koloryt

     Gratulujemy serdecznie Nikoli Czarnieckiej z klasy 2f, która uczestniczyła w IV Międzyszkolnym Festiwalu Tańca „Roztańczony Wrocław” i zajęła I MIEJSCE!!!

     Festiwal został zorganizowany we Wrocławskim Klubie Anima przez Szkołę Podstawową nr 33 we współpracy z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, a wzięli w nim udział młodzi tancerze z Dolnego Śląska

.ROZTANCZONY WROCLAW

 

Wyniki konkursu
ALFIK MATEMATYCZNY 2023

KLASY CZWARTE

     1. Mikołaj Babczyński IVf - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

KLASY SZÓSTE

     1. Tymoteusz Głowacki kl. VIa - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
     2. Adam Kulka kl. VIc - dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 

      Dnia 20 października 2023 r. w Sali Wielkiej wrocławskiego ratusza po raz 27 przyznano stypendia w zakresie twórczości i edukacji artystycznej dla młodych utalentowanych wrocławian. Dyplomy osobiście wręczał Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który powiedział: „Jestem ogromnie dumny, mogąc rokrocznie wspierać tylu zdolnych ludzi, którzy w tak młodym wieku tworzą, działają i sięgają po sukcesy. Patrząc na zaangażowanie dzisiejszej młodzieży wiem, że kiedyś to miasto będą kreować i rozwijać wybitne jednostki”.

      Z przyjemnością informujemy, że uczennice Lidia Gawlik z klasy 6a i Ewa Wielgos z klasy 8b po raz drugi otrzymały Stypendium Prezydenta Wrocławia. Uczennice zasłużyły na uznanie poprzez przedstawiony we wniosku dorobek artystyczny z ostatnich dwóch lat, a przede wszystkim wysokie lokaty w konkursach wokalnych.

      W tym roku szkolnym padł rekord – aż 169 stypendiów w czterech dziedzinach sztuki. Do tej pory komisja stypendialna nagrodziła wielu utalentowanych, odnoszących sukcesy młodych ludzi, w tym m.in. Piotra Alexewicza z Wrocławia, wówczas studenta I roku wrocławskiej Akademii Muzycznej, który zdobył 1 miejsce w Konkursie Pianistycznym Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina i tym samym został zakwalifikowany do udziału w XVIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie w 2021 r.
stypendium
Wszelkie zdjęcia zamieszczane na stronie są własnością Szkoły Podstawowej nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu. Ich kopiowanie i wykorzystywanie bez zgody dyrekcji SP 20 oraz rodziców dzieci znajdujących się na zdjęciach i filmach jest zabronione.

W weekend odbyły się Mistrzostwa naszej Szkoły i Eliminacje w torach przyszkód dla dzieci klas 1-3. Miło nam zakomunikować, że nasi uczniowie awansowali do wielkiego finału, który odbędzie się 11 listopada w Sp 84 przy ul. Górnickiego 20!

Wyniki:

klasy 1:
waga 20kg:
1. Oliwier Garasiński
2. Damian Zagrobel
3. Nina Teofilewska
Waga 30kg:
1. Nela Stecka
2. Mella Milczarska
3. Beniamin Polakowski
3. Wiktor Kaczor

Klasy 2
Waga 20kg
1. Weronika Baran
2. Zosia Świergot
Waga 30kg
1.Szymon Jamietkowski
2. Nikola Czarniecka
3. Maciej Zieliński
3. Krzysztof Kozak
Waga 40kg
1. Wojciech Depta
2. Kajetan Zieliński

Klasy 3
Waga 35kg:
1. Łucja Punda
2. Igor Szymański
3. Ola Świątek

Rekord Szkoły: SZYMON JAMIOŁKOWSKI z czasem 13:82.

Wow Gratulacje To wszystko dzięki dofinansowaniu z Programu MIKRO GRANTY.
Był ogień!! Brawo Wy!!

START

 

 

 

 

Dnia 20.06.2023 r. nasze świetlicowe zespoły wokalne wyjechały do Kłodzka na Międzynarodowy Festiwal Piosenki Esperanckiej. Brała w nim również udział zaproszona młodzież z Litwy. Oba nasze zespoły otrzymały puchary za prezentacje piosenek w języku esperanto oraz w języku polskim.

Klasy 1-2 reprezentowały: Róża Drobik, kl. 1a, Natalia Wilczyńska, kl. 1b, Kalina Szulc, kl. 1f, Łucja Punda kl. 2f.

W skład zespołu klas 3-4 weszły: Antonia Marszałek,kl. 3a, Kaja Kościuszkiewicz, kl. 3a, Hanna Łuszczki, kl. 3b, Amelia Zwolińska, kl. 3b, Aneta Grabowicz, kl. 3c, Igor Zieliński, kl. 3d, Zofia Drałus- Chmielewska, kl. 3f, Daria Grabowicz, kl. 4e.

W grupie solistów najmłodszych do 10 lat
1 miejsce zajęła Łucja Punda, kl. 2f,
2 miejsce Róża Drobik, kl. 1a,
3 miejsce Hanna Łuszczki, kl. 3a.
Wyróżniony został Igor Zieliński, kl. 3d.

Uroczystość uświetnił piękny koncert orkiestry ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kłodzku.

Dzieci miały okazję zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną w Kłodzku oraz Muzeum Ziemi Kłodzkiej z pomocą przewodnika, gdzie obejrzały wiele inspirujących eksponatów.

Drobik Roza esperanto  esperanto Hania  IGOR Z  IMG 20231016 WA0002   Zespol klas 1  Zespol klas 3

 

Strona 1 z 12